پرش لینک ها

واردات کشنده؛ مزایا و منافع آن

واردات کشنده از موضوعات مهمی است که با آزاد شدن امکان ورود ماشین سنگین زیر 5 سال عمر، شرایط مناسبی برای تهیه بهترین کامیون کشنده‌های روز اروپایی برای رانندگان فراهم شده است. با واردات کشنده اروپایی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای نوسازی شده و ظرفیت کشور در حمل بار افزایش می‌یابد.

یکی از موضوعات مهم در توسعه پایدار هر کشوری، گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل است. این زیرساخت‌ها در بخش‌های حمل و نقل دریایی، هوایی، ریلی و زمینی بایستی ایجاد شوند. در بخش جاده‌ای، نوسازی ناوگان حمل بار و مسافر اهمیت دارد. از همین‌رو دولت مجوز واردات اتوبوس و همچنین واردات کامیون با کارکرد زیر 5 سال را داده است.
واردات انواع کشنده‌های اروپایی به کشور در شرایطی که با تحریم‌های شدید بین‌المللی مواجه هستیم، کمک زیادی به توسعه سیستم حمل و نقل جاده‌ای و کمک به عبور بارهای ترانزیتی و صادراتی خواهد کرد.

مزایای واردات کشنده

کشنده‌های وارداتی از اروپا دارای امکانات به‌روزی هستند و عملکرد و کارایی بالایی دارند. به همین دلیل با خرید کشنده وارداتی، جدیدترین ماشین سنگین را در اختیار خواهید داشت که به لحاظ امکانات فنی، تجهیزات ایمنی و همچنین مصرف سوخت و تطابق با استانداردهای زیست محیطی در جایگاه بالایی قرار دارد.
در واردات کامیون از اروپا، فقط ماشین‌هایی با عمر کمتر از 5 سال مجوز دارند. به همین دلیل بسیاری از ماشین‌های وارداتی از سلامت فنی مناسبی برخوردار هستند.

مراحل واردات کشنده چگونه است؟

واردات کشنده اروپایی

همانطور که گفته شد، دولت، مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی به هدف کنترل بازار ماشین و کاهش قیمت انواع خودروهای سواری و باری مجوز واردات ماشین به کشور را داده است. در حال حاضر امکان واردات کامیون، واردات اتوبوس، واردات ماشین سواری، واردات انواع ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی به کشور و تحت شرایط خاصی وجود دارد. برای واردات کشنده به کشور باید شرایطی را فراهم کرد:

1- دریافت مجوز واردات

براساس قوانین جاری کشور، افرادی که قصد واردات یا صادرات هر کالایی را داشته باشند باید مجوز لازم را دریافت کنند. داشتن کارت بازرگانی از شروط اولیه صادرات و واردات است. به همین دلیل برای واردات کشنده فرد متقاضی باید کارت بازرگانی داشته باشد.

2- آشنایی با قوانین مرتبط با واردات انواع کشنده

برای واردات ماشین سنگین باید با قوانین مرتبط آشنایی کافی داشت. برای واردات کامیون از اروپا به ایران باید عمر ماشین زیر 5 سال باشد. همچنین برای اینکه کشنده‌های اروپایی وارداتی اجازه تردد در جاده‌های ایران را داشته باشد باید تعداد محور، طول شاسی و سایر شرایط مصوب پلیس راهنمایی و رانندگی را داشته باشد.

در هنگام واردات کامیون کشنده به کشور باید به سراغ ماشین‌های سنگینی رفت که استانداردهای روز جهانی را دارند. استاندارد یورو 6 از مهمترین استانداردهای ضروری برای کشنده‌هایی است که قصد حمل بار به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند.
ماشین سنگین دارای استاندارد سوخت یورو 6 مصرف سوخت کمتری دارد و آلایندگی کمی ایجاد می‌کند. خرید کامیون یورو 6 از سازندگان اروپایی این اطمینان‌خاطر را ایجاد می‌کند که ماشین استانداردهای روز کمیسیون اروپا را رعایت کرده است و امکان حمل بارهای ترانزیتی به اروپا با آن وجود دارد..

3- خرید کشنده از فروشندگان اروپایی

برای خرید کشنده اروپایی باید به سراغ فروشندگان معتبر در این کشورها رفت. آشنایی با بازار خرید و فروش کامیون در اروپا از مسائل ضروری در واردات کشنده است. زیرا اگر خریدار در هنگام خرید و معامله اشتباه کند یا مسائل حقوقی و مالی در کشورهای اروپایی را رعایت نکند باید خسارت زیادی را پرداخت نماید.

برای واردات کامیون از اروپا، خریدار باید در کشور اروپایی پول ماشین را از طریق پرداخت بانکی به فروشنده پرداخت نماید. از آنجایی که قیمت ماشین سنگین بالا است برای پرداخت بانکی مبلغ خرید کامیون در اروپا باید در یکی از کشورهای اروپایی، شرکتی را ثبت کرد تا مجوز انتقال مبالغ بالا در بانک‌هایی اروپایی را به‌دست آورد.

4- بررسی مسائل فنی و سوابق ماشین سنگین

در هنگام واردات انواع کشنده از اروپا باید به مسائل فنی ماشین توجه داشت تا از سلامت ظاهری و فنی ماشین مطمئن شد. همچنین در اکثثر مراکز فروش کامیون و کشنده در اروپا، پیشینه‌ایی از ماشین سنگین ارائه شود تا خریداران از وضعیت ماشین آگاه شوند. قبل از واردات کشنده با بررسی این پیشینه از تمامی ایرادات فنی ماشین، تعمیرات اساسی، تصادف و سایر موارد دیگر آگاه شوید.

5- ارزیابی قیمت کامیون‌های وارداتی

در واردات کشنده اروپایی بررسی قیمت اهمیت زیادی دارد. فروشندگان کشنده اروپایی در وب‌سایت‌های مرجعی که مراکز فروش ماشین سنگین راه‌اندازی کرده‌اند به ثبت اطلاعات ماشین سنگین می‌پردازند تا خریداران کشنده‌های اروپایی، امکان بررسی اطلاعات ماشین‌های مختلف را داشته باشند.

افرادی که به واردات کامیون کشنده از اروپا می‌پردازند باید از توانایی لازم برای بررسی دقیق قیمت کشنده و مقایسه مدل‌های مختلف با یکدیگر برخوردار باشند. به‌طور معمول قیمت انواع کامیون یا کشنده در اروپا براساس میزان کارکرد، سلامت فنی، مدل، شرکت سازنده هر کشنده و امکانات اضافه‌ای قرار گرفته بر روی کامیون تعیین می‌شود.

دلایل نوسان زیاد قیمت کامیون، کشنده یا سایر ماشین‌های سنگین در بازار

باید توجه داشت که قیمت ماشین‌های سنگین از جمله انواع کامیون، کشنده، تریلر، قطعات یدکی، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی، ماشین‌آلات صنعتی و… دارای نوسان زیادی در اروپا نیست و در طول چند سال تقریبا ثابت است. البته چون قیمت کامیون‌های وارداتی به دلار یا یورو پرداخت می‌شود و نوسان دلار یا یورو در ایران موجب افزایش یا کاهش قیمت ماشین سنگین در بازار ایران می‌شود.
برای تعیین قیمت کامیون اروپایی قبل از خرید بهتر است از کارشناسان مجربی کمک بگیرید که تجربه کافی در این زمینه دارند تا دچار مشکل نشوید.

6- انتقال ماشین سنگین از کشور اروپایی به ایران

بعد از خرید کامیون اروپایی از کشور مقصد باید ماشین را به ایران انتقال داد. بهترین مسیر حمل ماشین سنگین از اروپا به ایران راه زمینی است. به‌طور معمول برای انتقال کشنده از تریلرهای کفی مخصوصی استفاده می‌شود تا کشنده‌های اروپایی با سرعت بالا، هزینه مناسب و با کمترین استهلاکی به ایران برسند.
اکثر واردات کامیون کشنده‌های اروپایی از مرز بازرگان انجام می‌شود و ماشین‌های سنگین وارداتی در شهر مرزی بازرگان متوقف می‌شوند تا فرایندهای مربوط به ترخیص و پلاک‌گذاری آن‌ها انجام شود.

7- تعرفه واردات کامیون کشنده اروپایی به ایران

خرید کشنده وارداتی اروپایی

مطابق قوانین گمرکی که برای واردات خودرو به کشور تدوین شده است، برای واردات انواع کشنده باید هزینه‌ای پرداخت شود. این تعرفه براساس قوانین مصوب به‌صورت سالیانه توسط دولت و مجلس شورای اسلامی تعیین می‌شوند که توسط واردکننده باید پرداخت شوند. تعرفه واردات کشنده اروپایی بر روی قیمت نهایی ماشین سنگین تاثیر می‌گذارد.

8- ترخیص و پلاک‌گذاری ماشین‌های وارداتی

مرحله نهایی واردات کشنده اروپایی به ایران مرحله ترخیص است. فرایند ترخیص کامیون اروپایی وارداتی کمی زمان‌بر است و واردکننده باید از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد. زیرا انجام امور گمرکی دارای بوروکراسی زیادی است. با ترخیص، پلاک‌گذاری و اخذ سند برای کشنده یا کامیون، امکان استفاده از ماشین وارداتی در جاده‌های کشور وجود دارد.

آیا واردات کشنده برای رانندگان امکان‌پذیر است؟

همانطور که مشاهده کردید مراحل واردات کشنده اروپایی طولانی و پیچیده است. برای واردات انواع کشنده بهتر است به سراغ شرکت‌های بازرگانی برویم که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند و امکان واردات کامیون کشنده با بهترین قیمت را دارند.

شرکت‌های بازرگانی با داشتن دفاتری در کشورهای اروپایی و مرز بازرگان امکان تسریع در فرایند واردات کامیون کشنده را داشته و تمامی مراحل ترخیص از گمرک را بعد از وارد شدن کامیون دنبال می‌کنند. رایان تراک به‌عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان کامیون اروپایی تمامی مراحل واردات انواع ماشین سنگین را برای مشتریان انجام می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت کامیون‌های وارداتی با کارشناسان مجرب رایان تراک در دفتر مشهد تماس بگیرید:
05138339410

معرفی برترین سازندگان کامیون برای واردات کشنده

شرکت‌های کامیون‌سازی اروپایی زیادی هستند که به تولید انواع ماشین‌های سنگین مطابق با استانداردهای روز جهانی می‌پردازند. این شرکت‌ها تلاش دارند تا ماشین سنگینی را در اختیار رانندگان قرار دهند که علاوه‌بر رع نیاز آنان در حمل انواع بارهایی با حجم‌های مختلف و تناژی‌های بالا، آسایش و رفاه کاملی را هم برای رانندگان فراهم آورند.
زیرا رانندگان کشنده و تریلرها ممکن است تا چندین روز در جاده باشند. بنابراین کابین تریلر علاوه‌بر ایمنی در رانندگی باید دارای امکانات کاملی برای استراحت، خواب و حتی زندگی باشد. در کشنده‌های وارداتی اروپایی برندهای زیر مطرح هستند:

خرید کشنده اروپایی رنو

رنو از بهترین سازندگان کامیون اروپایی است که امکان خریداری مدل‌های مختلف آن وجود دارد. رایان تراک، انواع کامیون کشنده وارداتی رنو را با قیمت رقابتی به مشتریان خود عرضه می‌کند.

خرید کشنده وارداتی ولوو

امکان ندارد به دنبال واردات کامیون کشنده اروپایی باشیم و نامی از برند ولوو نبریم. برای واردات کشنده اروپایی ولوو بهتر است به سراغ شرکت‌های بازرگانی معتبری مانند رایان تراک برویم تا براساس نیاز رانندگان به واردات انواع کشنده ولوو مدل روز اروپا بپردازند.

خرید کشنده اروپایی داف

داف نیز یکی از مهمترین سازندگان کامیون اروپایی است که امکان واردات انواع کامیون کشنده‌های ساخت آن به کشور وجود دارد. کشنده‌های داف دارای قدرت، کیفیت و ایمنی بالایی هستند. واردات کشنده اروپایی داف را به شرکت رایان تراک واگذار کنید تا ماشین سنگین با کیفیت و قیمت مناسبی را خریداری کنید.

ثبت سفارش واردات کامیون

اگر برای وارادات کامیون یا واردات کشنده به کشور مدل خاصی مدنظرتان هست یا به دنبال تهیه لیستی از بهترین قیمت کامیون‌های وراداتی برای خرید هستید، امکان ثبت سفارش واردات کشنده در شرکت بازرگانی رایان تراک را دارید. رایان تراک براساس نیاز مشتریان، امکان واردات انواع کامیون اروپایی، کشنده مدل روز، اتوبوس وارداتی، خودرو سواری، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی، ماشین‌آلات صنعتی و انواع قطعات یدکی ماشین‌های سنگین را دارد.

تنها لازم است با کارشناسان رایان تراک تماس بگیرید و بعد از ثبت سفارش واردات کامیون، تمامی مراحل واردات ماشین سنگین را به رایان تراک بسپارید.
با ما تماس بگیرید: 05138339410

سخن پایانی

واردات کشنده این امکان را ایجاد می‌کند تا رانندگان یک ماشین سنگین مول روز را با جدیدترین امکانات در اختیار داشته باشند. کشنده‌های اروپایی دارای کیفیت بالا، عملکرد مناسب و استهلاک کمی هستند. به همین دلیل با خرید کامیون کشنده اروپایی، نیازی نیست تا هزینه زیادی برای نگهداری و تعمیرات اساسی صرف کنید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه واردات کامیون از اروپا، واردات کشنده، واردات ات.بوس، واردات خودرو سواری با رایان تراک تماس بگیرید:
05138339410

پیام بگذارید

  1. آشنایی با قیمت کامیون وارداتی - گروه بازرگانی رایان تراک| خرید و فروش انواع کامیون، کشنده و تریلر
    پیوند یکتا
  2. Fantastic items from you, man. I have have in mind your stuff prior to and you’re simply too great. I actually like what you have bought right here, certainly like what you are stating and the best way by which you say it. You make it entertaining and you continue to care for to keep it sensible. I cant wait to read far more from you. This is actually a wonderful site.