پرش لینک ها

قیمت ماشین سنگین در ایران

قیمت ماشین سنگین از موضوعات مهم برای افرادی است قصد خرید انواع کامیون، کامیونت، کشنده، اتوبوس، ماشین‌های راه‌سازی و معدنی و… را دارند. برای خرید ماشین سنگین با بهترین قیمت باید به سراغ فروشندگانی رفت که به عرضه بهترین مدل‌های با مناسب‌ترین قیمت می‌پردازند. قیمت ماشین سنگین  با توجه به عوامل کلیدی زیر تعیین می‌شود:

قیمت ماشین سنگین صفر یا دست دوم (کارکرده)

 یکی از عوامل کلیدی که بر روی قیمت ماشین سنگین اثر می‌گذارد، میزان کارکرد خودرو است. بالطبع انواع ماشین‌های سنگین صفر کیلومتر، قیمت بالاتری نسبت به ماشین‌های کارکرده و دست دوم دارند. زیرا هزینه زیادی برای تعمیر و نگهداری نخواهند داشت. خرید قطعات یدکی ماشین سنگین هزینه بسیاری را بر روی دست رانندگان خواهد گذاشت.

البته در برخی از مواقع، خرید کامیون یا کشنده صفر کیلومتر با توجه به قیمت بالا برای رانندگان امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل آن‌ها به سراغ خرید ماشین سنگین دست دوم و کارکرده می‌روند. قیمت ماشین سنگین کارکرده با توجه به شرایط فنی، عملکرد و ظاهر ماشین تعیین می‌شود.
قیمت کامیون یا کشنده‌های کارکرده و همچنین ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی توسط کارشناسان مجربی تعیین می‌شود که در این زمینه دارای تجربه کافی هستند. باید توجه داشت که خرید کامیون صفر مزیت است، اما باید در هنگام خرید هر ماشین سنگین صفر کیلومتری به خدمات پس از فروش توجه داشت.

برند سازنده و تاثیر آن بر قیمت ماشین‌های سنگین

قیمت انواع ماشین سنگین در ایران

از عوامل مهم بر روی قیمت ماشین سنگین، برند سازنده است. در بازار ماشین سنگین ایران انواع شرکت‌های کامیون‌سازی حضوری فعال دارند:

1- قیمت ماشین سنگین ساخت داخل

از گذشته‌های دور تا به امروز شرکت‌های ایرانی بسیاری در زمینه ساخت و عرضه انواع ماشین سنگین فعال بوده‌اند. بسیاری از قطعات یدکی در ساخت انواع کامیون، اتوبوس و ماشین‌های راه‌سازی در داخل کشور طراحی و ساخته می‌شوند. از آنجایی که ایران از دیرباز در صنعت ریخته‌گری و آهنگری فعال بوده است قطعات ساخت داخل از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

از سویی دیگر، قیمت ماشین سنگین ساخت داخل به نسبت نمونه‌های خارجی مناسب است. زیرا هزینه‌های نیروی انسانی در ایان به نسبت پایین بوده و تهیه قطعات با ریال موجب می‌شود تا هزینه تمام شده به شدت کاهش یابد. البته تحریم‌های بین‌المللی در سالیان اخیر موجب شده تا برخی از قطعات ساخت ماشین سنگین، مجوز ورود به ایران را نداشته باشند و همین مسئله موجب تاخیر در ساخت انواع اتوبوس و کامیون شده است.

2- قیمت ماشین سنگین ساخت چین

در چندسال گذشته، کشور چین با رشد اقتصادی بالا توانسته است در زمینه‌های مختلفی صنعتی ورود پیدا کند. چین از مهمترین فعالان صنعت خودروسازی در جهان محسوب می‌شود که با عرضه ماشین‌های متنوع، با کیفیت‌های مختلف و قیمت‌های به نسبت پایین توانسته است، رضایت مشتریان را به‌دست آورده و سهم بزرگی از بازار را در اختیار بگیرد.

چین در کنار تولید انواع خودروهای سواری توانسته است در صنعت کامیون‌سازی و تولید ماشین‌آلات سنگین نیز ورود موفقی داشته باشد. قیمت ماشین سنگین چینی در بازار ایران به نسبت نمونه‌های دیگر مناسب است. البته باید توجه داشت که استهلاک بالا و هزینه زیاد قطعات یدکی در خودروهای چینی موجب می‌شود تا با خرید ماشین سنگین ساخت کشور چین، رانندگان باید هزینه‌های بسیاری را بابت تعمیر و نگهداری صرف کنند.

3- قیمت ماشین سنگین اروپایی

با توجه به نوسانات شدید در بازار ماشین سنگین ایران به علت کمبود کامیون، کشنده و اتوبوس و فرسودگی ناوگان باربری و حمل مسافر، دولت و مجلس شورای اسلامی با واردات انواع ماشین سنگین موافقت کردند که عمری کمتر از 5 سال داشته باشند.

قیمت خرید انواع ماشین‌های سنگین که مجوز واردات از اروپا را می‌گیرند به نسبت ماشین‌های سنگین ساخت یا مونتاژ داخل و خودروهای چینی بیشتر است. اما کم استهلاکی و کیفیت بالای ساخت در کنار امکانات ویژه‌ای که ماشین‌های سنگین ساخت برندهای معتبر اروپایی دارند، موجب شده تا در بازار طرفداران بسیاری داشته باشند. بالطبع قیمت ماشین سنگین اروپایی صفر کیلومتر از قیمت ماشین‌های سنگین دست دوم و کارکرده بیشتر است.

قیمت ماشین سنگین براساس نوع آن

یکی از آیتم‌های مهمی که بر روی قیمت انواع ماشین سنگین تاثیر می‌گذارد، مدل، کارایی و عملکرد آن است. متور از قسمت‌های مهمی است که بر روی قیمت انواع کامیون، کشنده، اتوبوس و ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی یا ماشین‌های کشاورزی تاثیر می‌گذارد.

به‌طور معمول قدرت موتور ماشین‌های سنگین به‌خصوص کامیون‌ها و کشنده‌ها با اسب بخار سنجیده می‌شود، به هر میزانی که قدرت موتور بالاتر باشد امکان حمل تریلرها و بارهای سنگین‌تری وجود دارد. در کنار موتور، گیربکس و کیفیت شاسی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ماشین سنگین هستند.

همچنین نوع کابین و اتاق ماشین سنگین بر روی کارکرد آن اثر می‌گذارد. به‌طور مثال در کشنده‌های تریلر، اگر اتاق سقف کوتاه باشد برای استفاده در کمپرسی یا تانکر مناسب است. اما کشنده‌هایی با کابین و اتاق سقف بلند برای حمل تریلرهای کفی یا چادری مناسب‌اند. در ضمن قرارگیری محل باطری در کشنده‌ها بر روی نوع تریلری اثر می‌گذارد که بر روی‌شان قرار می‌گیرد.

امکانات رفاهی و ایمنی داخل کابین

از ذیگر عواملی که بر روی قیمت ماشین سنگین اثر می‌گذارد، امکانات رفاهی و ایمنی است که در داخل کابین قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال قرارگیری امکانات رفاهی مانند صندلی راننده قابل تنظیم و دارای گرم‌کن یا سدکن، شیشه و سانروف برقی، آینه بغل برقی، مایکروویو و قهوه‌ساز، یخچال، شیر آب داخل کابین، دو تختخواب، کمدهای داخلی و… همگی از امکانات رفاهی هستند که موجب آسایش و آرامش بیشتر رانندگان در جاده‌ها می‌شوند.

همچنین امکاناتی مانند ریتاردر، اینتاردر گیربکس، سنسور نقطه کور، نوی‌گیشن، دوربین نقطه کور و… به ایمنی راننده و کاهش احتمال تصادفات کمک می‌کند. از سویی دیگر کامیون یا کشنده یورو 6 قیمت بالاتری دارد زیرا استاندارد آلایندگی اتحادیه اروپا در آن رعایت شده است. ماشین‌های سنگین یورو 6 علاوه‌بر کاهش مصرف سوخت، امکان حمل بارهای ترانزیتی از داخل کشور به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

تاثیر خدمات گارانتی و پس از فروش بر روی قیمت ماشین سنگین

یکی از عواملی مهمی که بر قیمت ماشین سنگین اثر می‌گذارد، خدمات گارانتی و پس از فروشی است که شرکت سازنده به مشتریان ارائه می‌دهد. عرضه گسترده قطعات و لوازم یدکی ماشین سنگین، اهمیت زیادی دارد. زیرا باعث می‌شود  تا ماشین سنگین به علت نبود قطعات یدکی اصلی زمین‌گیر نشود. عرضه لوازم یدکی اصلی در ماشین‌های سنگین موجب می‌شود تا بعد از تعمیرات اساسی تا مدت‌ها نیازی نباشد، کامیون یا کشنده را به تعمیرگاه ببرید.

خوشبختانه قطعات یدکی انواع ماشین سنگین توسط شرکت بازرگانی معتبر به‌سادگی وارد کشور می‌شود و در اختیار رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل بار و مسافر قرار می‌گیرد.

قیمت ماشین سنگین را از کجا استعلام بگیریم؟

برای خرید انواع ماشین سنگین شامل کامیون، واردات اتوبوس، کشنده، کامیونت، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی، ماشین‌های کشاورزی، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی، قطعات یدکی به سراغ شرکت‌های بازرگانی معتبری بروید که به واردات ماشین سنگین با قیمت مناسب می‌پردازند. برای اطلاع از قیمت انواع ماشین سنگین همین حالا با شرکت بازرگانی رایان تراک تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب، راهنمایی لازم را به شما ارائه دهند.

تماس با شرکت بازرگانی رایان تراک: 05138339410

سخن پایانی

قیمت ماشین سنگین بر روی تصمیم رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل و کارخانجات صنعتی برای خرید انواع کامیون، اتوبوس، کشنده و ماشین‌های راه‌سازی و معدنی تاثیر می‌گذارد. رایان تراک به‌عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان ماشین سنگین و واردکننده خودرو سواری، بهترین قیمت را به مشتریان عرضه می‌کند.

پیام بگذارید

 1. I’ve been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

  It is pretty worth enough for me. In my view, if all web
  owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful
  than ever before.

 2. It is really a nice and useful piece of info. I’m glad that you shared this helpful info
  with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 3. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this outstanding blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this website with my Facebook group. Talk soon!

 4. Hiya very cool site!! Guy .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your website and take the feeds alsoKI’m happy to find a lot of helpful information here within the put up, we want work out more techniques on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 5. Hello, you used to write fantastic, but the last few posts have been kinda boring… I miss your tremendous writings. Past several posts are just a little bit out of track! come on!