پرش لینک ها

واردات کامیون و نوسازی ناوگان حمل بار کشور

واردات کامیون، راهکاری مناسب و سریع برای برطرف کردن نیازهای کشور به انواع ماشین سنگین و تریلر است. متاسفانه در چند سال گذشته، تحریم‌های بین‌المللی باعث شده‌اند تا بسیاری از شرکت‌های کامیون‌سازی داخلی، امکان واردات لوازم یدکی ماشین سنگین را نداشته باشند. از همین‌رو، شرکت‌های کامیون‌سازی داخلی با مشکلات عدیده‌ای در مونتاژ انواع کامیون، کشنده، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی و اتوبوس مواجه شده‌اند.
در چنین شرایطی، واردات انواع کامیون کشنده و واردات تریلر به کشور کمک زیادی به ناوگان باربری کشور برای ارائه خدمات مناسب به مشتریان خواهد کرد.

اهمیت واردات تریلی و کامیون در حمل و نقل جاده‌ای

ماشین‌های سنگینی که به حمل بارهای حجیم و با تُناژ بالا می‌پردازند دارای استهلاک زیادی هستند. از همین‌رو بعد از چند سال کار با مشکلات گوناگونی روبه‌رو شده و نیاز به تعمیرات اساسی دارند. هزینه بالای خرید لوازم یدکی ماشین سنگین و دستمزد زیادی که تعمیرکاران دریافت می‌کنند، موجب می‌شود تا یک جایی تعمیر و نگهداری از کامیون یا کشنده توجیه داشته باشد.

از طرفی دیگر، کامیون‌های فرسوده که در جاده‌ها تردد می‌کنند، ایمنی بالایی نداشته و خطرات جدّی را برای خود راننده ماشین و سایر رانندگان یا سرنشینان خودروهای سواری و باری ایجاد می‌کنند. در چنین شرایطی اسقاط کامیون و جایگزینی آن با مشین‌های سنگین مدل بالا گزینۀ مناسبی است. به‌طور معمول رانندگان در بازار کامیون ایران با 3 گزینه زیر برای خرید کامیون روبه‌رو هستند:

1- خرید کامیون یا خرید کشنده از کارخانه‌های خودروسازی داخلی

صنعت کامیون‌سازی در ایران قدمت زیادی دارد. ایران‌خودرو دیزل و سایپا دیزل در کنار سایر شرکت‌های ساخت کامیون در دهه‌های گذشته نیاز بسیاری از رانندگان به ماشین‌های سنگین را تامین کرده‌اند. اما تحریم‌های بین‌المللی و عدم سرمایه‌گذاری مناسب در چند سال گذشته موجب شده است تا این کارخانه‌ها نتوانند بسیاری از قطعات اصلی را تامین کنند که در مونتاژ کامیون مورد استفاده قرار می‌داده‌اند.

حتی تجهیزات و ماشین‌آلاتی که در تولید و مونتاژ مورد استفاده در خود کارخانه‌های کامیون‌سازی قرار می‌گرفته‌اند نیز دچار فرسودگی شده‌اند و غیرقابل استفاده هستند. از سویی دیگر، قطعه‌سازان داخلی نیز به علت تحریم‌ها، تعداد زیادی از تولیدات خود را کاهش داده‌اند.
به همین دلیل برای خرید کامیون ساخت داخل، رانندگان باید مدت‌ها در انتظار باقی بمانند و معمولا با تاخیر زیادی ماشین سنگین را تحویل می‌گیرند. در چنین شرایطی، واردات کامیون گزینه اساسی برای کمک به حفظ تعادل عرضه و تقاضا در بازار ماشین سنگین ایران است.

2- واردات کامیون چینی

شرکت‌های چینی توانسته‌اند توسعه زیادی در صنایع مختلف پیدا کنند. شرکت‌های کامیون‌سازی چینی با ساخت انواع مدل‌های کامیونت، کامیون کشنده و تریلر، نقش کلیدی در بازار ماشین سنگین پیدا کرده‌اند. قیمت مناسب و تحویل سریع از مزایای کلیدی خرید کشنده‌های چینی است. البته همانطور که اکثر رانندگان و کارشناسان ماشین‌های سنگین می‌دانند، محصولات چینی دارای کیفیت مناسبی نیستند. این موضوع در مورد کامیون‌های وارداتی از چین نیز مصداق دارد.

به همین دلیل بسیاری از رانندگان معتقدند که واردات کامیون یا واردات تریلر از کشور چین، کمکی به نوسازی و بهینه‌شدن ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ایران نخواهد کرد. زیرا استهلاک بالای کامیون‌های چینی موجب می‌شود تا رانندگان مجبور شوند، همیشه به نمایندگی‌ها یا تعمیرگاه‌ها مراجعه کنند. هزینه بالای تعویض قطعات یدکی و دستمزد تعمیرات موجب می‌شود تا کامیون وارداتی از چین، مخارج زیادی را بر روی دست رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل بگذارد.

3- واردات کامیون یا تریلر اروپایی

واردات کامیون یا تریلر اروپایی

در شرایطی که کامیون‌های ساخت داخل دچار کسری قطعات اصلی هستند و با تاخیر به دست مشتریان می‌رسند، همچنین کامیون‌های وارداتی از چین دارای کیفیت بالایی نیستند، بسیاری از رانندگان به سراغ واردات کامیون یا واردات تریلر کشنده اروپایی می‌روند.

در حال حاضر شرکت‌های بازرگانی معتبری در زمینه واردات انواع کامیون فعال هستند. مزیت مهم کامیون‌های وارداتی از اروپا این است که کشنده‌های اروپایی براساس آخرین استانداردهای اتحادیه اروپا ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. با خرید کامیون وارداتی از اروپا، یک ماشین سنگین فول آپشن را در اختیار خواهید داشت که توانایی حمل انواع تریلرهای کفی، لبه‌دار، یخچالی، چادری، کمپرسی و تانکر را خواهد داشت.

تنوع مدل در واردات کامیون از اروپا موجب می‌شود که رانندگان این امکان را داشته باشند تا براساس نیازشان به انتخاب بهترین کامیون بپردازند. در واردات کامیون‌های اروپایی باید ماشین زیر 5 سال عمر داشته باشد تا مجوز ورود به کشور را دریافت کند. همین موضوع باعث می‌شود تا ماشین سنگین وارداتی از امکانات به‌روزی برخوردار باشد.

برای واردات کامیون اروپایی چکار کنیم؟

واردات تریلر، کامیون یا کشنده‌های اروپایی فرایند پیچیده‌ای دارد. به همین دلیل بسیاری از رانندگان ترجیح می‌دهند به خریداری کامیون‌های وارداتی از مرز بازرگان بپردازند. به‌طور معمول واردات کشنده از مرز بازرگان توسط شرکت‌های بازرگانی معتبر انجام می‌پذیرد.
این شرکت‌ها با داشتن کارت بازرگانی، مجوز واردات یا صادرات کالاها را دارند. برای واردات کشنده یا کامیون نیز باید کارت بازرگانی فعال داشت. همچنین در یکی از کشورهای اروپایی، شرکتی را ثبت کرد تا امکان انتقال پول خرید کامیون به حساب فروشندگان اروپایی ایجاد شود.

در واردات کامیون خارجی، تجربه اهمیت زیادی دارد. زیرا شرکت بازرگانی علاوه‌بر نیاز به آشنایی با قوانین حقوقی در کشورهای اروپایی و داشتن شرایط معامله ماشین سنگین باید با مسائل فنی کامیون نیز آشنایی داشته باشد تا بعد از بررسی سلامت خودرو به خریداری آن بپردازد.

واگذاری واردات کامیون به شرکت رایان تراک

شرکت بازرگانی رایان تراک با داشتن تجربه چندین ساله در واردات کامیون، واردات کشنده، واردات اتوبوس، واردات خودروهای سواری، واردات قطعات یدکی، واردات ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی و… توانسته است رضایت حداکثری مشتریان خود را به‌دست آورد.

برای خرید انواع کامیون کشنده وارداتی مدل روز از اروپا، همین حالا با رایان تراک تماس بگیرید:
05138339410

سخن پایانی

واردات کامیون، کمک زیادی به نوسازی ناوگان حمل و نقل بار در کشور می‌کند. زیرا کامیون‌های وارداتی خیلی سریع قابلیت استفاده در جاده‌های کشور را دارند و از سویی دیگر دارای کیفیت مناسبی نیز هستند. برای واردات کامیون، نیازی نیست که به مرز بازرگان سفر کنید. تنها کافی است به بررسی آخرین کشنده‌های موجود در وب‌سایت رایان تراک پرداخته و بعد از انتخاب مدل موردنظر با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را به شما ارائه دهند.

پیام بگذارید

  1. آشنایی با شرایط واردات خودرو سواری - گروه بازرگانی رایان تراک| خرید و فروش انواع کامیون، کشنده و تریلر
    پیوند یکتا
  2. آشنایی با قیمت کامیون وارداتی - گروه بازرگانی رایان تراک| خرید و فروش انواع کامیون، کشنده و تریلر
    پیوند یکتا