پرش لینک ها

آشنایی با قیمت تریلر و انواع آن

رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل و کارخانجات تولیدی که به دنبال تکمیل ناوگان حمل‌ونقل خود هستند، در کنار قیمت کشنده به دنبال قیمت تریلر هم هستند. زیرا زمانی از کشنده برای حمل بارهای سنگین یا حجیم استفاده می‌شود که تریلی مناسبی هم خریداری شده باشد.

عوامل موثر بر قیمت تریلر

اگر قصد خریداری انواع کشنده کامیون را دارید باید به قیمت تریلر نیز توجه کنید. تریلی‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند که همین موضوع بر روی قیمت آن‌ها تاثیر می‌گذارد. برای استعلام نرخ روز تریلی باید به عوامل زیر توجه داشت:

1- قیمت تریلی بر اساس نوع آن‌ها

در خرید تریلی برای کشنده باید به کاربرد مدنظر توجه کرد. تریلرها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به کاری که راننده کشنده مدنظر دارد باید انتخاب شوند. قیمت تریلر تا حدود زیادی به نوع آن بستگی دارد. در تعیین ارزش کامیون تریلی دار باید به تعداد چرخ و محور تریلر توجه داشت. تریلرها به‌طور معمول دو محور یا سه محور هستند. البته علاوه‌بر تعداد محور آن‌ها دارای مدل‌های مختلفی بوده که در هر مدل قیمت تریلی متفاوت با مدل‌های دیگر است. برخی از مدل‌های پرکاربرد تریلر:

1- قیمت تریلر کفی

تریلر کفی

یکی از پرکاربردترین انواع تریلر است که خریداران کشنده از آن برای کامیون خود استفاده می‌کنند. قیمت کفی تریلر با توجه به مصالح استفاده شده در ساخت بدنه تعیین می‌شود. کفی تریلی ساده‌ترین مدل در بین تریلرها است. این نوع تریلر دارای هیچ بدنه یا لبه‌ای نیست و همین موضوع باعث می‌شود تا از آن برای حمل انواع بارهای حجیم با کشنده استفاده شود.

کفی تریلی باید به کشنده‌های قدرتمندی متصل شود که موتور آن‌ها توانایی حمل بارهای سنگین را داشته باشند. همانطور که گفتیم قیمت تریلر کفی براساس جنس آن تعیین می‌شود. در بسیاری از مدل‌ها از چوب و فلزات مقاوم مانند فولاد برای کف تریلر استفاده می‌شود تا در حمل بارهای سنگین به تریلی کمترین آسیبی وارد شود.

2- تریلی ترانزیت یا تریلر چادری

تریلی چادری

اگر از کشنده تریلر برای حمل بارهای حساس به رطوبت و بارندگی استفاده می‌شود باید به سراغ تریلرهای چادری رفت. این تریلرها به تریلر ترانزیت مشهورند. این نوع از تریلر دارای میله‌ها یا ستون‌های نازک در بدنه و سقف است که با چادر برزنتی یا پلیمریِ ضدآب، مسقف می‌شود.
چادرهای تریلی دارای دو نوع ثابت و کشویی هستند که برحسب باری که قرار است حمل شود، انتخاب می‌شوند. همچنین تریلرهای دارای چادر ممکن است دو محور یا سه محور باشند که این موضوع بر روی توان حمل بار و قیمت تریلی اثر می‌گذارد.

3- تریلر تیغه یا کانتینربر

قیمت تریلر تیغه یا کانتینربر

از کشنده‌های تریلی برای حمل کانتینرهای باری از بنادر و گمرک استفاده می‌شود. در تریلر تیغه امکان قرارگیری انواع کانتینر با سایزهای مختلف وجود دارد. به‌طور معمول در کانتینرها، کالاهای وارداتی یا صادراتی به کشورهای مختلف قرار می‌گیرد. بر روی تریلی کانتینربر امکان نصب دائم یا موقتی انواع کانتینر وجود دارد.

4- تریلی کمرشکن

قیمت تریلی کمرشکن

تریلر کمرشکن مشابه تریلی کفی است با این تفاوت که طول و عرض آن بیشتر بوده و دارای محور بیشتری است. به همین دلیل از آن برای حمل بارهای سنگین یا محموله‌هایی با ارتفاع غیراستاندارد استفاده می‌شود.

5- تریلی لبه‌دار یا تریلر بغل‌دار

تریلی لبه دار

در حقیقت نوعی تریلر کفی است که اطراف آن دارای بدنه فلزی است. این دیواره فلزی قابل بازگشایی است تا بارها به‌وسیله لیفتراک قابلیت جابه‌جایی داشته باشند. قیمت تریلر لبه‌دار با توجه به داشتن دیواره‌های فلزی از قیمت کفی تریلی بیشتر است.

6- تریلر نیم لبه

مشابه تریلرهای لبه‌دار است ولی ارتفاع آن‌ها کوتاه‌تر بوده تا مانع افتادن برخی از بارها از روی تریلر شوند. قیمت تریلر نیم لبه از قیمت کفی تریلر بالاتر ولی از تریلی‌های لبه‌دار پایین‌تر است.

7- قیمت تریلی یخچالی

قیمت تریلر یخچال دار

در بسیاری از صنایع و کارخانجات برای حمل مواد فسادپذیر مانند گوشت، مواد غذایی، روغن، لبنیات و.. از تریلرهای یخچال‌دار استفاده می‌شود. چنین کشنده‌هایی ظرفیت بالایی برای حمل بار دارند و محصولات را با خنک نگه‌داشتن سالم به مقصد می‌رسانند.

در کشنده‌هایی که تریلی یخچالی حمل می‌کنند باید قدرت موتور بیشتر باشد تا سرمای مورد نیاز تریلی تامین شود. همچنین تجهیزات سرمایشی در بدنه تریلر باید نصب شود. قیمت تریلر یخچالی بسیار بالاست و برای خرید آن‌ها باید به سراغ شرکت‌های معتبر رفت.

8- تریلر کمپرسی

بسیاری از کشنده‌ها، بارهایی را حمل می‌کنند که برای تخلیه آن‌ها باید تریلر توانایی کمپرس داشته باشد. بدنه فلزی و استفاده از جک هیدرولیکی در این مدل از تریلی‌ها موجب می‌شود تا قیمت تریلر کمپرس افزایش یابدو

9- تریلر تانکر

تریلر تانکر

تانکرها نقش مهمی در حمل مایعات، گازها و مواد سیال دارند. به همین دلیل بسیاری از صنایع، شرکت‌های نفت و گاز، پتروشیمی‌ها و کارخانجات مواد غذایی به دنبال خریداری تریلر تانکر هستند. مخزن سربسته و فلزی تانکرها قابلیت نگهداری مایعات را دارد. برای استخراج مایع از تانکر از پمپ مخصوصی استفاده می‌شود. البته در برخی از سیالات امکان تخلیه از طریق شیر تانکر نیز وجود دارد. قیمت تریلر تانکر نسبت به سایر تریلرها بالاتر است.

10- تریلر جامبو

قیمت تریلر جامبو

اگر به دنبال خرید کشنده‌ با تریلر ظرفیت بالا هستید، جامبو گزینه‌ای مناسب است. قیمت تریلر جامبو به نسبت سایر مدل‌ها بیشتر است. این نوع تریلر چادری دارای پله‌ای در قسمت جلو است که ظرفیت تریلی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا فشار کمتری از بار به آسفالت جاده وارد شود.

2- قیمت تریلر و کیفیت ساخت

اگر به دنبال استعلام قیمت تریلی هستید باید در کنار مدل تریلرها به کیفیت ساخت نیز توجه داشته باشید. برخی از برندهای سازنده تریلر با سابقه چندین ساله از اعتبار بالایی در بازار ماشین‌های سنگین برخوردار هستند. اعتبار این شرکت‌ها نشان‌دهنده کیفیت بالای تریلری است که به خریداران می‌فروشند.

قیمت کفی تریلر یا قیمت تریلر وارداتی بستگی به مدل متفاوت است. تریلرهای وارداتی هماهنگی بیشتری با کشنده‌های وارداتی از اروپا داشته و به‌امکانات روز جهانی مجهز هستند. قیمت تریلی داف یا قیمت تریلر fh500 به‌عنوان یکی از بهترین کشنده‌های حمل بار اروپایی در ایران نسبت به بسیاری از تریلرهای ساخت داخل مناسب‌تر است.

برای مقایسه قیمت تریلرهای داخلی با قیمت تریلرهای وارداتی از اروپا با رایان تراک تماس بگیرید تا در هنگام خرید تریلر امکان تصمیم‌گیری درست را داشته باشید: 05138339410

3- قیمت تریلی کشنده براساس امکانات آن

قیمت تریلر علاوه‌بر مدل و شرکت سازنده، به امکاناتی که بر روی آن قرار گرفته نیز بستگی دارد.

 • ظرفیت حمل بار تریلی: تریلرها ظرفیت‌های حمل بار مختلفی دارند. هرچند که توان کشنده در حمل بار در تعیین این ظرفیت موثر است، اما ظرفیتی که کارخانه سازنده برای تریلر در نظر می‌گیرد با توجه به توان شاسی و قدرت چرخ‌ها و تعداد محور تعیین می‌شود؛
 • سیستم ترمز تریلر: اگر تریلر دارای ترمز مناسبی نباشد در سراشیبی‌ها وزن تریلی موجب می‌شود تا ترمز کشنده به درستی عمل نکند و کامیون کشنده از مسیر خود منحرف شود. در بسیاری از تریلرها از سیستم ترمز دیسکی استفاده می‌شود. همچنین وجود قفل پارک و ترمز اضطراری بر ایمنی تریلی اثر گذاشته و بر روی قیمت تریلر تاثیر دارد؛
 • ضد زنگ بودن شاسی تریلر: قیمت بالای تریلر موجب می‌شود تا سازندگان به‌نام در رنگ‌آمیزی شاسی تریلر دقت کافی را داشته باشند تا به‌سادگی شاسی دچار خوردگی یا آسیب نشود. در ساخت این تریلی‌ها از قطعات فولادی بااستحکام بالا استفاده می‌شود و محل اتصالات با جوش آرگون به هم جوش داده می‌شود؛
 • تعداد محور تریلی: تریلرها به‌طور معمول دارای دو محور یا سه محور هستند. تریلی سه محور دارای قدرت بیشتری بوده و توانایی حمل بارهای سنگین را دارد. بالطبع قیمت تریلر سه محور از قیمت تریلی دو محور بالاتر است.

سخن پایانی

در هنگام خرید و فروش ماشین سنگین باید علاوه‌بر کامیون کشنده به تریلر نیز توجه داشت. قیمت تریلر در بازار دارای تنوع بسیاری است زیرا مدل‌های تریلر و سازندگان آن با یکدیگر متفاوت هستند. در حال حاضر قیمت کفی تریلی با قیمت تریلر یخچالی یا قیمت تریلر چادری متفاوت است، زیرا مصالح به کار رفته در هر مدل تریلی با مدل دیگر تفاوت دارد که این موضوع بر روی هزینه نهایی تریلی تاثیر می‌گذارد.
برای دریافت راهنمایی‌های لازم در زمینه خرید تریلر با کارشناسان مجرب رایان تراک تماس بگیرید:

شرکت بازرگانی رایان تراک
واردکننده انواع کامیون کشنده، اتوبوس وارداتی، قطعات یدکی، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی
051383339410

پیام بگذارید

 1. قیمت کامیون و عومل موثر بر آن - گروه بازرگانی رایان تراک| خرید و فروش انواع کامیون، کشنده و تریلر
  پیوند یکتا
 2. Your guide on how to start a dumpster rental business was
  an eye-opener. What are the key factors that determine the
  rental rates for dumpsters in a competitive market?

 3. First off I would like to say fantastic blog! I had a quick question that I’d like to ask if you do not mind.
  I was curious to find out how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
  I’ve had difficulty clearing my thoughts in getting my thoughts out.
  I truly do take pleasure in writing however it just seems like
  the first 10 to 15 minutes are generally wasted just trying to figure out how to begin.
  Any ideas or hints? Cheers!

 4. I blog often and I genuinely appreciate your information. Your article has truly peaked
  my interest. I will take a note of your site and
  keep checking for new information about once a week.

  I opted in for your RSS feed as well.

 5. This website was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something that helped me.
  Thanks!

 6. Hi to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this web site,
  and your views are fastidious in support of new people.

 7. I am sure this post has touched all the internet visitors, its
  really really nice piece of writing on building up new weblog.