پرش لینک ها

معرفی کشنده ولوو FH500 (ولو اف هاش 500)

کامیون کشنده ولوو FH500 یا VOLVO FH500 از بهترین کشنده‌های وارداتی از اروپا است که توانایی حمل بار تا حدود 20 تن را دارد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مشخصات ولوو اف هاش 500 بپردازیم و علاوه‌بر قیمت FH500 به ویژگی‌های کلیدی اشاره کنیم که این کامیون کشنده دارد.

معرفی شرکت ولوو

ولوو (Volvo) شرکتی چند ملیتی و سوئدی است که به‌عنوان یکی از نام‌دارترین سازنده‌های خودروهای تجاری، تجهیزات سنگین، موتورهای دریایی، دیزل ژنراتور محسوب می‌شود. سالیان متمادی است که شرکت ولوو به عرضه انواع ماشین‌های سنگین می‌پردازد. انواع مدل‌های کامیون کشنده ولوو با توجه به کارایی بالا توانسته‌اند نظر مشتریان را جلب کنند. به‌طوری که کشنده اف هاش ولوو به نمادی از حضور مداوم در جاده‌های کشورهای مختلف تبدیل شده است.

معرفی کشنده ولوو FH500

ولوو FH نمادی از جریان داشتن زندگی در جاده‌هاست. شرکت ولوو دربارۀ کشنده FH بیان می‌کند که این کتمیون در طولانی‌ترین مسیرها در کنار ایمنی، راحتی رانندگان را فراهم می‌آورد. بهره‌وری مصرف سوخت در کشنده ولوو FH500 حداکثر است و کابین پیشرفته آن امکان رانندگی در محیطی فوق‌العاده را فراهم می‌آورد.
استانداردهای آلایندگی و زیست محیطی VOLVO FH نظیر کار با سوخت گاز، هوشمندی و I-save و.. نقش مهمی در مصرف سوخت دارد.

در ولوو اف هاش 500 یک صفحه نمایش وجود دارد که به رانندگان کمک زیادی برای رانندگی ایمن‌تر در سطح جاده‌ها و آگاهی آن‌ها از شرایط ماشین سنگین می‌کند. وجود فرمان هیدرولیک در کشنده ولوو موجب می‌شود تا فشار بر روی عضلات راننده کاهش یافته و از انحراف و تغییر ناخواسته خطوط در هنگام رانندگی جلوگیری شود.

مشخصات کشنده ولوو FH500

کامیون کشنده ولوو اف هاش 500 دارای ویژگی‌هایی است که آن را تبدیل به یکی از بهترین کشنده‌های وارداتی به ایران کرده است. وجود امکانات پیشرفته کنترلی در موتور و کابین، کشنده ولوو FH500 را تبدیل به کامیونی بی‌نظیر برای حضور طولاتی مدت در جاده‌ها کرده است.

1- ابعاد کامیون کشنده VOLVO FH500

ابعاد کشنده اف هاش 500 ولوو

ولوو اف هاش دارای طولی حدود 5.89 متر است. عرض کامیون یا در حقیقت عرض کابین ولوو 500 به حدود 2.55 متر می‌رسد. همچنین ارتفاع سقف کامیون تا سطح زمین بدون بار در حدود 4.02 متر است.

2- وزن ولوو اف هاش 500

این کشنده در حدود 8350 کیلوگرم وزن دارد که قابلیت حمل تریلرهایی تا وزن 18650 کیلوگرم را دارد. باید توجه داشت که وزن اعلامی حدودی است و تا 1.5 درصد در سال‌های ساخت مختلف یا مدل‌های خاص، تفاوت وزن مشاهده می‌شود.

3- سیستم الکتریکی در کشنده ولوو

داشتن باتری قدرتمند 2 آمپر ساعت در این کامیون موجب میشود تا قدرت استارت آن افزایش یافته و در سرما یا زمستان‌های سرد به راحتی کشنده ولوو روشن شود. سیستم الکتریکی Volvo FH500 تا حدود 24 ولت توانایی تولید برق دارد.

4- مخزن سوخت در کشنده‌های ولوو FH500

کشنده‌های ولوو FH500 دارای دو مخزن سوخت در قسمت راست و چپ ماشین هستند و قابلیت حمل تا حدود 1100 لیتر سوخت را دارند. همچنین مخزن 90 لیتری اوره نیز در این کشنده کامیون‌ها وجود دارد.

5- کابین ولوو FH500 وارداتی

کابین اف هاش

از نکات مهمی که در خرید ولوو اف هاش 500 باید مورد توجه قرار گیرد، وضعیت کابین این کامیون است. در این کشنده سقف بلند دو تختخواب وجود دارد. همچنین صندلی راننده تمام بادی اتوماتیک است و قابل تنظیم است. صندلی کمک راننده نیز قابلیت تنظیم دارد.

در کشنده‌های ولوو FH500 آیینه‌های جانبی دارای گرمکن هستند و به‌صورت الکتریکی تنظیم می‌شوند. سیستم تهویه مطبوع (کولر و بخاری) به‌صورت درجا نیز قابلیت استفاده دارند. دریچه سقف برقی، در کنار شیشه بالابر برقی، برف پاک‌کن چند زمانه و بالابر برقی اتاق؛ کابین این کشنده را به یک مکان امن و مناسب برای رانندگی و زندگی در جاده تبدیل کرده است.

تفاوت ولوو اف هاش 500 دو خط و سه خط باهم چیست؟

در مدل FH500 دو خط در بالای پشت بدنه فلزی کابین دو خط وجود دارد. این در حالی است که در مدل سه خط، پشت بدنه فلزی کابین سه خط وجود دارد. به مدل سه خط سقف بلند نیز گفته می‌شود. در حقیقت ولوو اف هاش 500 سه خط دارای کابین بزرگتر نسبت به VOLVO FH500 دو خط است.

6- موتور ولوو FH و گیربکس آن

از مهمترین مولفه‌هایی که در خرید کشنده باید مورد توجه قرار گیرد قدرت موتور و گیربکس است. در کشنده‌های ولوو FH500 موتوری با قدرت 500 اسب بخار وجود دارد. در واقع عددی که در کنار اف هاش قرار می‌گیرد قدرت موتور را نشان می‌دهد.
همچنین گیربکس قدرتمند 16 دنده‌ای که امکان تعویض هوشمند دنده را ایجاد می‌کند باعث می‌شود تا این کشنده در مدت زمان کمی به حداکثر شتاب 2600 نیوتن متر برسد. مدل موتور اف هاش 500، VOLVO D13 C500 EU SCR (Ad-Blue) است که استاندارد آلایندگی یورو 5 دارد. در این موتور 6 سیلندری در هر سیلندر حجمی معادل 12.8 لیتر دارد. ظرفیت روغن موتور در کشنده ولوو اف هاش 500 در حدود 33 لیتر است.

7- کلاچ در کشنده VOLVO FH500

کلاچ در ماشین‌های سنگین اهمیت زیادی دارد. زیرا در رانندگی‌های طولانی مدت در جاده‌ها فشار زیادی را به پای راننده وارد می‌کند. خوشبختانه در کلاچ ولوو fh500 با وجود سیستم تک صفحه‌ای، هیدرولیک و ارگانیک تقویت شده، کمترین فشار به زانوی رانندگان وارد می‌شود.

8- فرمان در ولوو 500

کنترل ماشین‌های سنگین که به حمل تریلی می‌پردازند، کار دشواری است. اما شرکت ولوو با استفاده از فرمان‌های تمام هیدرولیکی که قابلیت تنظیم در دو جهت را دارند، امکان کنترل کامیون کشنده را ساده کرده است.

9- سیستم ترمز کشنده ولوو اف هاش 500

ترمزها در ایمنی کشنده‌ها اهمیت زیادی دارند. به همین دلیل در هنگام خریداری کامیون و کشنده به عملکرد سیستم ترمز توجه کنید. در Volvo FH500 شاهد استفاده از ترمزهای دیسکی در جلو و عقب با دو مدار مستقل هستیم که با فشار هوا کار می‌کنند. همچنین سیستم ترمز هوشمند E.B.S و سیستم هوشمند ضد لغزش T.C.S که ترمز توقف اضافی محسوب شده و از نوع فنری است و بر روی محور عقب و جلو عمل میکند.
وجود ریتاردر و اینتاردر گیربکس کمک زیادی به کنترل بهتر کشنده‌های ولوو FH500 توسط رانندگان خواهد کرد.

10- ایمنی و تجهیزات موجود در کشنده‌های VOLVO FH500

اف هاش 500 کشنده‌ای پیشرفته است. به‌خصوص در مدل‌های 2021، 2022 و 2023 لوازم سنجش ایمنی بسیاری در کابین قرار گرفته‌اند تا ایمنی راننده و تریلر افزایش یابد.
تاخوگراف، سانروف، نوی‌گیشن، سرعت سنج، دور سنج و سنسور در جه حرارت آب، سنسور کنترل میزان سوخت، فشار باد و فشار روغن و.. در صفحه نمایشگر دیجیتال به راننده اطلاعات دقیقی از وضعیت ماشن را نمایش می‌دهند تا کشنده با کمترین مشکل به حرکت ادامه دهد. سیستم ردیابی GPS و سیستم ضدواژگونی ESP در این کامیون کشنده‌ها ایمنی آن را افزایش داده است.

11- سرعت ولوو fh500

موتور قدرتمند ولوو در کنار گیربکس 6 دنده‌ای موجب می‌شود تا سرعت این کشنده افزایش یابد. به‌طوری که طبق آمار کشنده‌های ولوو FH500 از سریعترین کامیون‌های جهان محسوب می‌شوند. طبق ارزیابی‌های رسمی، متوسط سرعت ولوو FH500 در جاده‌ها بین 130 تا 170 کیلومتر بر ساعت است.

12- قیمت ولوو FH500

قیمت ولوو FH500

اما مهمترین موضوعی که در بررسی مشخصات کشنده‌های ولوو باید مورد بررسی قرار گیرد، قیمت FH500 است. به‌طور معمول ولوو FH500 وارداتی به ایران، از کشورهای اروپایی خریداری می‌شود و فرایند پلاک‌گذاری و ترخیص آن از گمرک توسط شرکت‌های اروپایی انجام می‌شود.

قیمت کشنده ولوو FH500 بستگی به مدل، کارکرد و سلامت فنی و ظاهری بدنه از حدود 100 هزار یورو به بالا است. البته باید توجه داشت که هزینه‌های گمرکی، انتقال به ایران و همچنین پلاک‌گذاری و سند به این قیمت افزوده می‌شود. با توجه به نوسانات قیمت ارز در ایران، امکان اعلام قیمت دقیق برای FH500 به‌صورت مشخص وجود ندارد. به همین دلیل بهتر است قبل از خریداری با همکاران ما در رایان تراک تماس گرفته و قیمت را استعلام کنید.

تماس با رایان تراک برای خرید کشنده ولوو FH500
05138339410

با توجه به ورود دست اول کامیون کشنده از اروپا به ایران توسط رایان تراک، قیمت ولوو FH500 وارداتی توسط این شرکت مناسب‌تر از سایر شرکت‌ها یا نمایشگاه‌داران خواهد بود.

ولوو FH500 نیوفیس

اگر قصد خریداری کشنده ولوو FH500 را دارید، ممکن است اصطلاح نیوفیس (New Face) را نیز شنیده باشید. ولوو FH500 New Face علاوه‌بر تغییراتی که در ظاهر بدنه و داخل کابین دارد، تمامی دکمه‌ها و کلیدهای راهبری آن در داخل کابین لمسی (Touch) شده است و مانیتور نمایشگر آن نیز بزرگتر و به اندازه 10 اینچ رسیده است.

ویژگی‌های کشنده ولوو FH500 نیوفیس که از اروپا وارد می‌شود، از جمله فرمان برقی، فلاپی و سیستم خودکار تنظیم سرعت؛ آن را تبدیل به یک کشنده هوشمند نموده است که رانندگی طولانی مدت با آن نه‌تنها خسته‌کننده نیست بلکه لذت‌بهش هم هست.

سخن پایانی

اگر قصد خرید کامیون یا کشنده را دارید، حتما به بررسی انواع مدل‌های کشنده ولوو FH500 بپردازید. ولوو اف هاش 500 کامیون قدرتمندی است که ساختار آن تناسب کاملی با جاده‌های ایران دارد. خرید ولوو fh500 وارداتی گزینه‌ای بدون جایگزین برای رانندگان یا شرکت‌های حمل و نقلی است که قصد دارند مدت‌های طولانی از کامیون کشنده خود استفاده کنند.
همین حالا قیمت ولوو FH500 را از کارشناسان رایان تراک استعلام بگیرید:

تماس با شرکت بازرگانی رایان تراک
دفتر مشهد در برج اداری آرمیتاژ
05138339410

پیام بگذارید