پرش لینک ها

آشنایی با واردات اتوبوس

واردات اتوبوس اروپایی به کشور نقش مهمی در نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافربری بین شهری دارد. مسئولان با توجه به نیاز کشور به اتوبوس‌های جدید برای حمل مسافر، اجازه واردات انواع اتوبوس شهری و بین شهری با عمری کمتر از 5 سال را صادر کرده‌اند. اگر قصد خرید اتوبوس بین شهری را دارید، حتما به بررسی انواع اتوبوس‌های وارداتی بپردازید.

ثبت‌نام واردات اتوبوس

با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل مسافربری و نیاز به اتوبوس‌های مدل بالا برای رفاه مسافران، وزارت راه و شهرسازی مجوز واردات اتوبوس بین شهری کارکرده با عمر کمتر از 5 سال را صادر کرده است. قبلا در رایان تراک خبر مجوز واردات انواع اتوبوس بین شهری برای اربعین را منشر کرده بودیم. در این مقاله قصد داریم به جزئیات بیشتری درباره ثبت سفارش واردات اتوبوس کارکرده و اتوبوس‌های وارداتی دست دوم بپردازیم.

صدور مجوز واردات پنج هزار اتوبوس کارکرده در سال 1402

وزارت راه و شهرسازی، مجوز واردات اتوبوس کارکرده با عمر حداکثر 5 ساله را از مجلس شورای اسلامی و دولت دریافت کرده است. این مجوز در قانون بودجه سال 1402 لحاظ شده است تا تحول عظیمی را در کشور ایجاد کند. برای خرید اتوبوس‌های وارداتی بین شهری باید به سراغ شرکت‌های بازرگانی معتبری بروید که دارای کارت بازرگانی فعال هستند.

شرکت بازرگانی رایان تراک با در اختیار داشتن تیم حرفه‌ای از کارشناسان مجرب، تجربه و امکانات کافی برای واردات اتوبوس اروپایی به داخل کشور را دارد.

برای خرید اتوبوس وارداتی با دفتر نمایندگی مشهد رایان تراک تماس بگیرید:
05138339410

ثبت سفارش واردات اتوبوس برای اربعین

طبق مجوز وزارت راه و شهرسازی که به تایید مجلس و دولت رسیده است، در حدود 2000 اتوبوس برای ایام اربعین باید به کشور وارد شوند. واردات اتوبوس برای اربعین به هدف رفاه حال زائرین است. در حال حاضر عمر ناوگان اتوبوس‌های بین شهری در ایران در حدود 13 سال است. با ورود اتوبوس‌های وارداتی با عمری کمتر از 5 سال به شکل قابل توجه‌ای ناوگان حمل و نقل مسافربری نوسازی خواهد شد و ظرفیت حمل مسافر با اتوبوس افزایش خواهد یافت.

براساس برنامه‌های توسعه‌ای در وزارت راه و شهرسازی تا سال 1414 در حدود 20 هزار دستگاه اتوبوس فعال باید در ناوگان حمل و نقل کشور فعال باشند. اما متاسفانه در حال حاضر در حدود 10 هزار دستگاه اتوبوس فعال در کشور وجود دارد که بسیاری از آن‌ها فرسوده هستند و 2 هزار دستگاه اتوبوس قابلیت جابه‌جایی مسافر در مسافت‌های طولانی را ندارند. با قانون جدید واردات اتوبوس، در چند سال آینده نیازهای کشور به اتوبوس‌های بین شهری تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.

خرید اتوبوس واراداتی یا اتوبوس داخلی

خرید اتوبوس وارداتی

اگرچه بسیاری از شرکت‌های سازنده اتوبوس داخلی فعالیت گسترده‌ای دارند و با مونتاژ اتوبوس توانسته‌اند، بخش عمده‌ای از نیاز کشور را تامین کنند، اما اکثر اتوبوس‌های ساخت داخلی برای مصارف درون شهری استفاده می‌شوند و تامین نیازهای کشور برای اتوبوس بیابانی یا اتوبوس‌های بین شهری با مشکل مواجه شده است.

فرسودگی اتوبوس‌های بین شهری علاوه‌بر ایجاد مخاطرات و کاهش ایمنی برای رانندگان و مسافران، با مصرف سوخت بالایی که دارند، هزینه‌های زیادی را برای کشور ایجاد می‌کنند. در چنین شرایطی واردات اتوبوس اروپایی مدل بالا و صفر تا حدود زیادی نیازهای کشور را تامین خواهد کرد.

آشنایی بیشتر با آیین‌نامه واردات اتوبوس در سال 1402

هیات وزیران در مرداد 1402 به پیشنهاد وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه؛ آیین‌نامه ثبت سفارش واردات انواع کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و وَن را تصویب کرد. در این آیین‌نامه به واردات اتوبوس برای نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری تاکید شده است. در این آیین‌نامه دلیل موافقت با واردات انواع ماشین سنگین از جمله اتوبوس چنین عنوان شده است:

 1. توسعه حمل و نقل عمومی در کشور؛
 2. تنظیم بازار و جلوگیری از سفته‌بازی دلالان؛
 3. کاهش مصرف سوخت؛
 4. جلوگیری از آلودگی هوا در سطح شهرها و جاده‌ها؛
 5. کاهش سوانح جاده‌ای؛
 6. رفاه حال مسافران و زائرین اربعین؛
 7. و…

برای خرید اتوبوس وارداتی باید به سراغ مدل‌هایی رفت که امکان تامین قطعات یدکی آن وجود داشته باشد. همنین باید اتوبوس‌های وارداتی مطابق با قوانین جاده‌ای و مقررات راهنمایی و رانندگی باشند. در واردات اتوبوس باید استاندارد یورو5 یا یورو 6 رعایت شود تا سازمان محیط زیست امکان ترخیص و پلاک‌گذاری اتوبوس‌های اروپایی را بدهد.
یکی از مزایای خریداری اتوبوس‌های وارداتی تخفیف 50 درصدی در عوارض بازرگانی است. همچنین تسهیلات 1.5 میلیارد تومانی در صورت موافقت بانک‌های عامل پرداخت خوهد شد.

واردات اتوبوس اروپایی

با صدور مجوز واردات اتوبوس دست دوم به ایران، رانندگان به سراغ خرید انواع اتوبوس‌های وارداتی اروپایی می‌روند. شرکت بازرگانی رایان تراک نیز امکان ثبت سفارش واردات اتوبوس را برای مشتریان فراهم آورده است. مطابق قانون در صورت مهیا شدن منابع داخلی برای هر دستگاه اتوبوس وارداتی در حدود 15 میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص می‌یابد.
البته هنوز تفاهم‌نامه‌های مربوط با بانک‌ها در حال تهیه و آماده‌سازی است. در واردات اتوبوس اروپایی امکان خریداری انواع اتوبوس از برندهای معتبر وجود دارد:

1- واردات اتوبوس ولوو

واردات اتوبوس ولوو

ولوو شرکت خودروسازی مطرح اروپایی است که در ساخت انواع ماشین سنگین مطرح است. اتوبوس ولوو وارداتی یکی از گزینه‌های اصلی است که امکان خریدش وجود دارد. اتوبوس‌های وارداتی ولوو که عمری کمتر از 5 سال دارند دارای امکانات به‌روزی هستند و با آپشن‌های مختلفی که دارند به شرکت‌های مسافربری کمک می‌کنند که اعتبار خود را نزد مسافران افزایش دهند.

2- واردات MAN اتوبوس آلمانی

شرکت MAN آلمان یکی از سازندگان اتوبوس‌های اروپایی که امکان ورود آن به کشور وجود دارد. در کنار اتوبوس‌های MAN، امکان ورود اتوبوس‌های مرسدس بنز نیز به کشور وجود دارد.

3- واردات اتوبوس اسکانیا

اسکانیا نیز از سازندگان مدرن‌ترین اتوبوس‌های اروپایی است که با امکانات متعددی که دارد بسیاری از رانندگان و شرکت‌های مسافربری به سراغ تهیه آن خواهند رفت. امکانات پیشرفته و امنیت بالای اتوبوس‌های وارداتی اسکانیا، آن‌ها را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها در ایران کرده است.

برای خرید اتوبوس وارداتی در ایران چه کنیم؟

اگر قصد دارید به ثبت سفارش اتوبوس بپردازید، باید به سراغ شرکت‌های بازرگانی معتبر بروید. شرکت بازرگانی رایان تراک با تجربه چندین ساله در زمینه واردات انواع ماشین سنگین، اتوبوس، کامیون، کشنده، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی، قطعات یدکی و… خدمات جامع و کاملی را به مشتریان ارائه می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با دفتر نمایندگی مشهد شرکت رایان تراک تماس بگیرید:
05138339410

سخن پایانی

واردات اتوبوس نقش مهمی در نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور دارد. برای ثبت سفارش و خریداری اتوبوس‌های وارداتی به سراغ شرکت‌های بازرگانی معتبر بروید. رایان تراک، صفر تا صد واردات انواع اتوبوس‌های شهری و بین شهری را برای رانندگان و شرکت‌های مسافربری انجام می‌دهد، با ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید

 1. قیمت ماشین سنگین در ایران - گروه بازرگانی رایان تراک| خرید و فروش انواع کامیون، کشنده و تریلر
  پیوند یکتا
 2. Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thanks

 3. I was just seeking this information for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your website. I wonder what is the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative sites in top of the list. Usually the top websites are full of garbage.

 4. Howdy! I could have sworn I’ve been to this blog before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely delighted I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!