پرش لینک ها

خرید اقساطی کشنده و کامیون؛ آری یا نه!

بسیاری از رانندگان در هنگامی که قصد خرید کامیون را دارند با توجه به به قیمت بالای ماشین سنگین به دنبال خرید اقساطی هستند. هر چند خرید اقساطی کشنده یا خرید اقساطی کامیون در ابتدای کار به نظر ایده‌آل می‌رسد، زیرا نیازی نیست تا افراد مبلغ زیادی را پرداخت کنند؛ اما از آنجایی که شرکت‌های فروشنده برای فروش اقساطی ماشین سنگین، سودهای بالایی را دریافت می‌کنند، توجیه چندانی ندارد.

متاسفانه در خرید اقساطی کشنده و کامیون، شرکت‌های سازنده یا لیزینگ، شرایط سختی را برای مشتریان مدنظر قرار می‌دهند. به‌طوری که سند و مدارک ماشین خریداری شده تا پایان اقساط در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌گیرد. علاوه‌بر این، میزان سود دریافتی بیش از مبلغ مرسوم در سیستم بانکی کشور است.

چه نوع ماشین‌هایی در خرید اقساطی کشنده عرضه می‌شوند؟

نکته مهم در خرید و فروش انواع کامیون کشنده‌ها به‌صورت اقساطی این است که هر نوع ماشینی به این شکل عرضه نمی‌شود. در واقع هنگام خرید اقساطی کشنده تریلر یا خرید اقساطی انواع کامیون، مشاهده می‌شود که بیشتر مدل‌هایی عرضه می‌شوند که در بازار دارای مشتری چندانی نیستند.

فروش اقساطی ماشین سنگین در بازار ایران بیشتر مختص به انواع کشنده‌های داخلی و کشنده‌های چینی است. به‌طور معمول کشنده وارداتی از اروپا در لیست فروش اقساطی کامیون و کشنده تریلر وجود ندارد. خرید اقساطی کشنده و کامیون ساخت داخل یا کشنده‌های داخلی یک مشکل بزرگ دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

بزرگترین مشکل خرید اقساطی کشنده یا کامیون چیست؟

کشنده‌های ساخت داخل یا ساخت چین دارای کیفیت خوبی نبوده و در مدت زمان کوتاهی با استهلاک بالایی که دارند، هزینه‌های زیادی را بر روی دست رانندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل می‌گذارند. به‌طوری که راننده باید در کنار پرداخت سنگین اقساط، هزینه تعمیر، سرویس و نگهداری زیادی را برای کشنده‌های اقساطی پرداخت کند.
مشکل واقعی هنگامی که اقساط کامیون یا کشنده تمام شود خود را نشان می‌دهد: بعد از پرداخت اقساط، کشنده فرسوده‌ایی که کارایی بالایی ندارد بر روی دست راننده باقی می‌ماند.

حال اگر رانندگان به خرید کشنده وارداتی دست دوم از اروپا بپردازند، با توجه به هزینه‌های نگهداری کم اینگونه از خودروهای سنگین، منافع بسیاری نصیب‌شان خواهد شد. حتی اگر امکان تهیه مبلغ پرداختی برای خرید کشنده را ندارید، بهتر است به سراغ گرفتن وام بانکی بروید.
زیرا با در اختیار داشتن مبلغ کافی، دست شما در انتخاب انواع کامیون و کشنده باز است و مجبور به خرید اقساطی کشنده یا خرید اقساطی کامیون بی‌کیفیت نخواهد شد.

شرایط خرید اقساطی کشنده

خرید اقساطی کامیون

فروش اقساطی کامیون کشنده توسط شرکت‌های سازنده یا شرکت لیزینگ دارای شرایط خاصی است. برای خرید اقساطی کشنده تریلی خریدار باید:

  1. چک برگشتی نداشته باشد؛
  2. اقساط خریداری کامیون و کشنده به تعویق نیفتد، در صورت داشتن 3 قسطمعوقه نسبت به باز پس‌گیری کشنده یا کامیون توسط سازندگان یا شرکت لیزینگ اقدام خواهد شد؛
  3. خردار کشنده و کامیون قسطی باید ضامن معتبر داشته باشد؛
  4. در حدود 30 تا 50 درصد مبلغ خرید نقدی کشنده به‌عنوان پیش‌پرداخت دریافت می‌شود؛
  5. الباقی مبلغ خرید اقساطی ماشین سنگین به‌صورت 60 ماهه (5 ساله) از خریداران دریافت می‌شود.

قابل توجه است که برای خرید قسطی کامیون و کشنده باید پیش پرداخت زیادی داده شود. با توجه به شرایط فوق، مشاهده می‌کنید که فروش اقساطی کامیون کشنده توسط شرکت‌های لیزینگی یا سازندگان کشنده داخلی دارای شرایط ویژه‌ای برای خریداران نیست. در کنار اینکه خریداران باید 50 درصد مبلغ کشنده را پرداخت کنند، بایستی اقساطی با سودهای بالا را در مدت 5 سال پرداخت نمایند.

عدم توصیه کارشناسان به خریداری اقساطی کامیون کشنده

با توجه به دلایلی که در بالا ذکر شد، اکثر کارشناسان مجرب در حوزۀ بازار ماشسن‌های سنگین معتقدند خریداری کامیون و کشنده وارداتی اروپایی نسبت به خرید اقساطی کشنده داخلی یا چینی توجیه بیشتری دارد. رایان تراک به‌عنوان واردکننده کشنده اروپایی با معرفی انواع کامیون کشنده‌ها به مشتریان خود کمک می‌کند تا بهترین ماشین سنگین را خریداری کنند. با ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌ها لازم به شما ارائه شود 05138339410

خرید کشنده دست دوم در مقابل خرید اقساطی کشنده و کامیون

خرید کشنده صفر برای بسیاری از افراد وسوسه برانگیز است. به همین دلیل آن‌ها به سراغ شرکت‌های سازنده داخلی یا کشنده کامیون‌ها چینی می‌روند. هر چند کشنده صفر داخلی نیز امکانات متناسبی دارد، اما هرگز به پای کشنده‌های وارداتی اروپایی نمی‌رسد. در حال حاضر امکان خریداری کشنده‌های صفر اروپایی نیز وجود دارد. کشنده مدل 2023 اروپایی امکانات به‌روزی دارد که امکان رانندگی راحت و ایمن را برای رانندگان فراهم می‌آورد.

کشنده دست دوم وارداتی از اروپا از مدل‌های 2018 به بالا دارای امکانات روز در کامیون‌ها است و با داشتن استانداردهایی مانند یورو 5 و یورو 6 از ایمنی بالایی برخوردار بوده و در مصرف سوخت و آلایندگی کاملا منطبق با استانداردهای جهانی است. حتما قبل از خرید اقساطی کشنده به بررسی کامیون کشنده دست دوم اروپایی بپردازید تا با اطلاعات کامل و مقایسه همۀ گزینه‌ها به خرید بپردازید.

خرید کشنده وارداتی اروپایی از مرز بازرگان

اکثر کشنده‌های وارداتی از اروپا به ایران از طریق خاک ترکیه و گمرک مرز بازرگان ترخیص می‌شوند. از همین‌رو کشنده‌های وارداتی در مرز بازرگان قیمت مناسب‌تری دارند. اگر تصمیم به خرید کشنده وارداتی اروپایی به جای خرید اقساطی کشنده گرفته‌اید، قبل از مراجعه به نمایشگاه خرید کامیون و کشنده، بهتر است به سراغ شرکت‌های بازرگانی بروید که به‌صورت دسیت اول به واردات انواع کشنده‌های اروپایی می‌پردازند.

شرکت بازرگانی رایان تراک با داشتن دفاتری در مشهد، مرز بازرگان و چندین کشور اروپایی، انواع کشنده کارکرده اروپایی را با قیمت رقابتی وارد کشور کرده و تمامی مراحل ترخیص و پلاک‌گذاری آن را برای مشتریان انجام می‌دهد. قیمت خرید کشنده وارداتی از مرز بازرگان نسبت به خرید اقساطی کامیون توجیه بیستری دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خریداری کشنده‌های مدل بالای وارداتی از اروپا با رایان تراک تماس بگیرید:
05138339410

سخن پایانی

خرید اقساطی کشنده به ظاهر یک گزینه ایده‌آل به‌نظر می‌آید، اما در عمل سود سنگین پرداختی توسط خریداران، آنان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. قبل از خرید اقساطی انواع ماشین سنگین، کشنده و کامیون به بررسی شرایط کشنده‌های وارداتی از اروپا و قیمت آن‌ها بپردازید تا امکان تصمیم‌گیری درست را داشته باشید.

پیام بگذارید