پرش لینک ها

شروع فرایند قیمت‌گذاری و ترخیص خودرو وارداتی

واردات خودرو سواری طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و هیات دولت در سال 1402 انجام خواهد پذیرفت. هدف از این مصوبه ساماند‌هی و کنترل قیمت‌های در بازر خودروی بوده است. در چند روز گذشته، مهدی ضیغمی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که به‌زودی فرایند ترخیص 7 مدل خودرو وارداتی از گمرک شروع می‌شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که تاکنون شرکت‌های واردکننده هیوندا، کیا، فیات، زوتی، سوزوکی، بستیون و هونگچی؛ تشریفات لازم را انجام داده و خودروهای وارداتی را از گمرک ترخیص کرده‌اند.
وی اضافه نمود که ممکن است اطلاعات ارسالی از برخی شرکت‌های واردکننده به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان ناقص باشد و این امر باعث کندی در روند قیمت‌گذاری و واگذاری خودرو به مشتری نهایی شود.

آغاز فرایند قیمت‌گذاری خودرو وارداتی

مهدی ضیغمی معاون وزیر صمت در خصوص قیمت‌گذاری خودرو وارداتی گفت که شخص وزیر صمت دستور داده تا در راستای تسریع تحویل خودروهای وارداتی که امور گمرکی آن‌ها انجام شده، اطلاعات ماشین‌های سواری وارد شده به کشور در سامانۀ یکپارچه‌ای بارگذاری شود.

همچنین معاون وزیر صمت اعلام کرد که هر خودرو وارداتی باید توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شود و پس از ابلاغ قیمت نهایی، اطلاعات آن در سامانه یکپارچه برای عرضه به مشتریان و پرداخت وچه بارگذاری شود. بنابر پیش‌بینی‌ها در هفته‌های آینده انواع خودرو وارداتی به کشور قیمت‌گذاری خواهند شد و اطلاعات بیشتری در زمینه فرایند واگذاری خودرو خارجی به مشتریان مشخص می‌شود.

پیام بگذارید

  1. I’m so grateful for your blog. It’s a source of inspiration and support for me.

  2. This post is so timely and relevant. Thank you for addressing such an important issue.

  3. This post is so timely and relevant. Thank you for addressing such an important issue.

  4. This is a refreshing perspective. Thank you!If anyone wants to read the topic in more details then visit 8xbet